Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Światowe Dni Młodzieży w Panamie - "Polacy stanowią najliczniejszą grupę pielgrzymów z Europy"

PR 10:19 18 stycznia 2019
Telewizja Republika
Ks. Emil Parafiniuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacji ŚDM przebywający w Panamie, był gościem dzisiejszego poranka w Telewizji Republika. Organizator mówił o roli jaką pełni oraz o tym, jak liczna będzie grupa z Polski.

34. Światowe Dni Młodzieży w tym roku odbędą się w Panamie. Spotkanie katolickiej młodzieży z całego świata potrwa od wtorku 22 stycznia do niedzieli 27 stycznia w stolicy Panamy.

Ks. Emil Parafiniuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacji ŚDM, który jest już na miejscu, przekazał szczegóły dotyczące tego wielkiego wydarzenia oraz roli jaką tam pełni.

- Rolą całego Biura - ze mną jest potężna ekipa młodych ludzi, jest przygotowanie wszystkiego co dotyczy Polaków i polskich wydarzeń, które odbywają się w czasie Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Naszą rolą jest koordynowanie pobytu polskich grup, tego by każdy tu czuł się bezpiecznie, by każdy uczestnik z Polski mógł te Światowe dni Młodzieży dobrze przeżyć – oznajmił.

Ks. Parafiniuk przekazał, że Polacy stanowią na ŚDM najliczniejszą grupę pielgrzymów z Europy.

- Polacy stanowią najliczniejszą grupę pielgrzymów z Europy. Z Polski przyjedzie ok 3,5 tys. osób. Są to zarejestrowani pielgrzymi ale i wolontariusze których będzie ok. 300. Również ok. 100 dziennikarzy z Polski wybierze się do Panamy. Z Europy będziemy najliczniejszą grupą. Pozostałe delegacje np. z Francji, Niemiec, czy Hiszpanii to delegacje ok 1000-osobowe. Przewaga liczebna Polaków jest bardzo duża. To w dużej mierze owoc Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze