Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Świątek o sprawie Polańskiego: To państwo jest bezwzględne wobec słabych, a bezsilne wobec możnych tego świata

ap 19:26 30 października 2014
Krzysztof ŚwiątekTelewizja Republika
Niezatrzymanie Romana Polańskiego przez prokuraturę pokazuje prawdę o tym państwie: że jest silne i bezwzględne wobec słabych, a okazuje się bezsilne wobec możnych tego świata - mówił na antenie TV Republika Krzysztof Świątek z tygodnika "Solidarność".

Roman Polański stawił się w krakowskiej prokuraturze w związku z wnioskiem USA o zatrzymanie go; po przesłuchaniu reżysera prokurator uznał, że zbędne jest stosowanie aresztu na wypadek ewentualnego postępowania ekstradycyjnego w tej sprawie – poinformował rzecznik Prokuratury Generalnej Mateusz Martyniuk.

Wcześniej "Gazeta Wyborcza" dotarła do informacji, że do Prokuratury Generalnej w Warszawie wpłynął wniosek rządu USA o zatrzymanie Romana Polańskiego, który przyjechał w tym tygodniu do stolicy na otwarcie Muzeum Historii Żydów Polskich. Z tekstu dowiadujemy się, że polscy prokuratorzy na wniosek nie zareagują, ponieważ dokument nie spełnia wymogów formalnych – nie został przetłumaczony na polski. Do sprawy odnieśli się na antenie TV Republika Piotr Pałka z portalu rebelya.pl i Krzysztof Świątek z tygodnika "Solidarność".

Świątek podkreślił, że postępowanie wobec reżysera obnaża prawdę o tym państwie: że jest silne i bezwzględne wobec słabych, a okazuje się bezsilne wobec możnych tego świata. - Jest to dowod na to, jak w Polsce działają zarówno prokuratura, jak i sady - wskazał.

Z kolei Piotr Pałka stwierdził, że "Polska jest takim dziwnym krajem, w którym Wojciech Jaruzelski i Czesław Kiszczak okazują się zbyt chorzy, żeby odpowiedzieć za morderstwa, a Zygmunt Bauman grzeje się w reflektorach uczelni i też nie można doprowadzić do tego żeby odpowiedzieć za swoje winy.  - No to cóż można zrobić z tym  "biednym" Polańskim, który zgwałcił 13-latkę - pytał. - Wmawia się nam, że są ludzie nietykalni - podkreślił.

CZYTAJ TAKŻE:

Prokuratura: Areszt Polańskiego – zbędny

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze