Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Św. Jan Paweł II Doktorem Kościoła i współpatronem Europy? Rzecznik KEP: spełnia trzy warunki

PR 8:14 17 listopada 2019
Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ks. Paweł Rytel-Andrianik, zwrócił się do uczestników konferencji pt. „30 lat bez Muru” zorganizowanej w Rzymie przez włoskie stowarzyszenie katolickie Alleanza Cattolica, o modlitwę i działania, aby św. Jan Paweł II został ogłoszony Doktorem Kościoła i współpatronem Europy.

Ks. Paweł Rytel-Andrianik w swoim wykładzie przypomniał, że św. Jan Paweł II spełnia trzy warunki, by zostać ogłoszonym Doktorem Kościoła:

- został ogłoszony przez Kościół świętym,

- wyróżnia się wyjątkowym stopniem świętości 

- jego przesłanie teologiczne jest aktualne w każdym czasie.

Ks. Paweł Rytel-Andrianik wskazał również, że pontyfikat papieża Wojtyły trwający 27 lat przypadł na czas wielkich przemian w Europie i na świecie, ale jego nauczanie nawiązuje do bieżących kwestii, jak godność człowieka od jego poczęcia do naturalnej śmierci, właściwe korzystanie z wolności, godność pracy ludzkiej, towarzyszenie młodym w rozeznawaniu powołania, wartość modlitwy i cierpienia, godność ludzkiego ciała i miłości, rodzina chrześcijańska.

- W duchu listu Przewodniczącego Episkopatu abp. Stanisława Gądeckiego do papieża Franciszka, zwracam się z prośbą o modlitwę i działania, aby św. Jan Paweł II mógł być ogłoszony Doktorem Kościoła i współpatronem Europy – powiedział rzecznik Episkopatu.

 

Czytaj także:

Abp Gądecki: potęguje się zmaganie światła z siłami ciemności

Źródło: KEP

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze