Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Suwerenność Polski w zakresie gazu coraz bliżej. Prezydent: dzisiaj plany prezydenta Lecha Kaczyńskiego są po części zrealizowane

PR 12:48 24 kwietnia 2019
fot. Jakub Szymczuk/KPRP
- Polska wkrótce nie tylko będzie całkowicie suwerenna w zakresie dostaw gazu, ale będzie mogła nieść bezpieczeństwo w tym zakresie swoim sąsiadom - powiedział w środę prezydent. Andrzej Duda wziął dziś udział w uroczystości podpisania umowy o dofinansowanie dla projektu „Rozbudowa Funkcjonalności Terminalu LNG w Świnoujściu”.

Andrzej Duda przywołał w swoim przemówieniu słowa prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego w 2006 r., prezentował swoją ideę stworzenia warunków do zapewnienia Polsce rzeczywiście suwerenności energetycznej w zakresie dostaw gazu. 

- Dzisiaj te wszystkie plany prezydenta Lecha Kaczyńskiego są po części zrealizowane, a po części realizowane. Dziś stoimy przy gazoporcie, który nosi jego imię (...), który będzie rozbudowywany, będzie mógł przyjąć w ciągu roku nie tylko 5 mld metrów sześciennych gazu, ale niedługo - mam nadzieję, po zrealizowaniu inwestycji, o której dzisiaj mówimy - 7,5 mld a docelowo ponad 10 mld metrów sześciennych gazu - mówił prezydent.

Andrzej Duda podkreślił, że Polska jest na zaawansowanym etapie prac przygotowawczyc do budowy gazociągu z szelfu norweskiego do Polski.

- To oznacza, że wkrótce Polska nie tylko będzie całkowicie suwerenna w zakresie dostaw gazu, ale będzie mogła nieść bezpieczeństwo w tym zakresie swoim sąsiadom - oświadczył prezydent. 

Źródło: twitter, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze