Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Suski: Pensja posła wynosi 10 tys. zł, a sekretarza stanu ponad 7 tys... Poseł awansuje i ma otrzymywać niższą pensję?

pmb 19:10 13 marca 2018
fot. Telewizja Republika
— Pensja posła jest trochę ponad 10 tys. zł. Sekretarz stanu dostaje ponad 7 tys. Awans z posła na wiceministra, a pensja jest niższa… — powiedział szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Marek Suski, który był gościem w programie "Z Wiejskiej na gorąco" w Telewizji Republika.

Głównym tematem rozmowy była wizyta premiera Mateusza Morawieckiego na Litwie.

— Na Litwie było bardzo ciekawe spotkanie. Premierzy powiedzieli, że będą wspierać Polskę. Jest to kolejny ważny element pokazujący,że państwa w Europie Środkowo-Wschodniej bronią swojej suwerenności. To było bardzo pracowite, ale i owocne spotkanie — podkreślił szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów.

— Po okresie rządów Platformy Obywatelskiej, która nie była zainteresowana tymi grupami było niedobrze w tej kwestii. My odbudowujemy relacje. W spotkaniu na Litwie myślano nad formułą, która by połączyła ten kraj z państwami bałtyckimi — zaznaczył Suski.

— Rozmawialiśmy na temat problemów Polaków na Litwie. Szkolnictwo, stosunki… Premier Litwy potwierdził, że trzeba podjąć rozmowy bilateralne w tych sprawach. Byłem na Litwie i polscy harcerze powiedzieli mi, że jest zauważalna różnica, że jest poprawa. Jest wiele propozycji działań wspólnych. Kiedyś było inaczej. Umowa z Orlenem na przykład. Spotkaliśmy się z wielką życzliwością premiera Litwy — stwierdził.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze