Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Suski: Nie ma uzasadnienia, abyśmy ugięli się pod naciskiem UE

JJ 21:01 13 października 2020
Poseł Marek Suski: W żadnych traktatach nie było takiego zapisu, że UE będzie wychodzić poza zakres traktatowy, że będzie próbowała zmienić dotychczasowe nasze obyczaje, tradycje i grozić, że jeżeli nPAP/Piotr Polak
W pierwszej części programu "W punkt" na antenie TV Republika gościem redaktor Katarzyny Gójskiej był poseł Prawa i Sprawiedliwości, Marek Suski. Prowadząca pytała o wywiad wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego w "GPC", a konkretnie - o zapowiedź, że Polska postawi weto, jeżeli Bruksela będzie dążyła do uzależnienia unijnych funduszy od praworządności.

– Nie mam wątpliwości. W żadnych traktatach nie było takiego zapisu, że UE będzie wychodzić poza zakres traktatowy, że będzie próbowała zmienić dotychczasowe nasze obyczaje, tradycje i grozić, że jeżeli nie zgodzimy się na to, to zostaniemy ukarani odebraniem funduszy ze środków europejskich. To jest rzecz niedopuszczalna i trudno, żebyśmy się zgodzili - wskazał polityk. 

– Jesteśmy suwerennym państwem, będącym co prawda w UE, ale państwem, który ma własny rząd, własne prawo, własną konstytucję, swój parlament, swoje ambicje i interesy - dodał Marek Suski. 

– Mechanizm weta jest mechanizmem rządu. Większością w tej koalicji jest Prawo i Sprawiedliwość, a liderem jest Jarosław Kaczyński. Słyszałem wypowiedzi jednego z koalicjantów, czyli Solidarnej Polski, która domagała się nawet jeszcze bardziej radykalnych działań - wskazał. 

– Nie ma żadnego uzasadnienia, żebyśmy uginali się pod naciskiem Unii w sprawach, które są dla nas fundamentalne. Nasze tradycje, tożsamość, suwerenność to kwestie dla nas fundamentalne. Co więcej, narzucać nam swoje normy próbują właśnie państwa, które robiły to już przed laty, w sposób drakoński zresztą - podkreślił. 

 

 

 

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze