Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Suski: Jesteśmy wdzięczni Polakom za to, że obroniliśmy się przed zagrożeniem powrotu postkomunistów

AS 23:04 26 maja 2019
Telewizja Republika
– Wydaję mi się, że rekonstrukcja rządu jest konsekwencją naturalną biegu wydarzeń. Nic złego się nie dzieje, wręcz przeciwnie. Polacy nam zaufali i bardzo za to dziękujemy i z tego wynika, że wysyłamy bardzo dobrą reprezentacje do Europarlamentu - powiedział w wieczorze wyborczym Telewizji Republika w rozmowie z Dorotą Kanią i Ryszardem Gromadzkim, minister Marek Suski.

– Czy rzeczywiście możliwe jest to, że Robert Biedroń przystąpi do Koalicji Europejskiej? - zapytał Ryszard Gromadzki.

 – Widziałem rzeczywiście złapali wiatr w skrzydła. Nie sądzę, żeby Biedroń chciał z nimi iść, ale zobaczymy - mówił Marek Suski.

– Sądzę, że Biedroń wypłynął na fali takiego niezadowolenia z Koalicji Europejskiej. Gdyby z nimi poszedł, to ten efekt świężości i mówienia, że my jeszcze nie rządziliśmy, pewnie by ustąpił. Nie wiem co Biedroń zrobi  - mówił.

– Może w Polsce będzie nowa lewica, bez przeszłości komunistycznej, mi oczywiście nie odpowiadająca - powiedział minister.

Prowadzący zapytali, czy niekorzystnie na wynik dla Koalicji Europejskiej wpłynęła duża liczba komunistów na listach – Z pewnością miało to negatywny oddźwięk, jeżeli chodzi o przyjęcie tej koncepcji, bo jednak Platforma kiedyś podawała, że ma korzenie solidarnościowe, obozu, który walczył z komuną - zauważył Suski.

– A teraz po latach tych komunistów przygarnęli, przytuli i dali im te mandaty. Najprawdopodobniej każdy z nich pójdzie swoja drogą w Europarlamencie. Myślę, że to też dla wielu wyborców Platformy było takim dzwonkiem alarmowym, że chyba znaleźliśmy się w takim interesie, w którym nie chcielibyśmy być - dodał.

– Dzisiaj można powiedzieć jesteśmy wdzięczni Polakom za to, że obroniliśmy się przed tym zagrożeniem powrotu postkomunistów - mówił gość Telewizji Republika.

Prowadzący dopytywali także o rekonstrukcje rządu – Nowy rząd to będzie Prawa i Sprawiedliwości z poparciem większości, bo już słyszmy, ze niektórzy posłowie zaczynają się rozglądać, że Prawo i Sprawiedliwość ma większą przyszłość niż inne ugrupowania. Jeżeli dojdzie do zmiany ministrów, to z pewnością będą to osoby kompetentne - przekonywał Marek Suski.

 – Dzisiaj jeszcze nie ma oficjalnych wyników, poczekajmy na oficjalne wyniki. To jeszcze są nieoficjalne wyniki, nie wyławiajmy ryb przed siecią - apelował minister.

– Wydaję mi się, że rekonstrukcja rządu jest konsekwencją naturalną biegu wydarzeń. Nic złego się nie dzieje, wręcz przeciwnie. Polacy nam zaufali i bardzo za to dziękujemy i z tego wynika, że wysyłamy bardzo dobrą reprezentacje do Europarlamentu - dodał.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER - ZIEMKIEWICZ KONKRETNIE O TOKARCZUK: TO PRZEZ NIĄ POLACY POSZLI NA WYBORY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze