Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Suski: Chcielibyśmy głębiej zreformować sądy, ale możliwości są takie, a nie inne

pmb 18:25 14 listopada 2017
fot. Telewizja Republika
– Mamy diagnozę i podejmujmy działania, które są zgodne z prawem i konstytucją. Nie łamiemy konstytucji. Chociaż czasem nasze pomysły są torpedowane – powiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości, Marek Suski, który wystąpił dzisiaj w programie "Wolne głosy" w Telewizji Republika.

Poseł PiS-u odniósł się również do tego jak wygląda sytuacja Polski na arenie międzynarodowej: – Pozycja Polski na arenie międzynarodowej jest dopiero budowana. Oddanie polityce niemieckiej Donalda Tuska było wręcz rażące. Niektórzy urzędnicy w europarlamencie powiedzieli mi, że pewnych działaniach międzynarodowych nie podejmowaliśmy, bo zabronili nam tego Niemcy.

OCENA RZĄDU

Posłanka Kukiz'15, Agnieszka Ścigaj, która również wystąpiła w programie powiedziała jak ocenia rząd Beaty Szydło po dwóch latach: – Pierwszy raz mamy do czynienia z samodzielnymi dwuletnimi rządami. Mamy szansę, że ten rząd zostawi coś kolejnym pokoleniom. My bardzo często jako Kukiz'15 zgadzaliśmy się w diagnozie problemów z Prawem i Sprawiedliwością. Lata zaniedbań i rządów kiedy obywatele mieli bardzo mało do powiedzenie już były. Prawo i Sprawiedliwość miało dobrą diagnozę, ale rozwiązania były bardzo krótkowzroczne. Nie tworzy się prawa tak, że zostawia się sterowanie ręczne przy instytucjach prawnych takich jak Trybunał Konstytucyjny. Prawo się tworzy na przyszłe pokolenia. Człowiek jest omylny. To będzie źle funkcjonowało w przyszłości. Agnieszka Ścigaj oceniła również politykę międzynarodową rządu: – Konflikt Prezydenta Andrzeja Dudy z ministrem spraw zagranicznych Witoldem Waszczykowskim w sprawie dyplomacji to jest podstawowy obraz tego, że mamy wiele do zrobienia. Do tego dochodzi bardzo niespójna polityka wobec Ukrainy. 

Przedstawicielka ugrupowania .Nowoczesna, Elżbieta Stępień również powiedziała jak ocenia dwa lata rządów Zjednoczonej Prawicy: – Było wsłuchanie się w głos społeczeństwa, kwestią sporną jest wykonanie tego. Zgadzam się częściowo z tym, że było wsłuchanie się w sprawy społeczne, gospodarcze, polityki międzynarodowej. Zabrakło mi jednak głosu co do rozstrzygania konstytucyjności pewnych zapisów. Wszyscy jesteśmy zgodni co do tego, ze reforma sądownictwa jest potrzebna. Im szybciej wejdą zmiany tym będzie to korzystniejsze dla społeczeństwa. Nie zgadzam się z karuzelą personalną. Niewiele się zmieniło w prokuraturze poza personaliami. Czy chociażby sprawa Misiewiczów. W różnych, urzędach, resortach nadal pojawiają się takie osoby. Opinię publiczną to drażni. Zabrakło wysłuchania tego co opozycja ma do powiedzenia. Co ważnie jednak teraz w nowej ustawie o samorządach są uchwały obywatelskie, za którymi była Nowoczesna. Posłanka .Nowoczesnej skrytykowała program 500+ i kampanię – Statystyki nie są zbyt dobre, nie ma wzrostu dzietności. Sama kampania była bardzo nieudana, wręcz obraźliwa.

 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze