Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sukces polskich drużyn w Konkursie Łazików Marsjańskich na Podkarpaciu

kos 10:14 13 września 2016
Zwycięska ekipa z Politechniki Łódzkiej
Ekipa Raptors z Politechniki Łódzkiej wygrała III edycję European Rover Challenge 2016, drugie miejsce zajęła drużyna Impuls z Politechniki Świętokrzyskiej, trzecią pozycje zdobyli kanadyjscy studenci McGill z Queens University z Kingston . W zawodach wzięły udział 23 drużyny z 7 krajów świata.

W konkursie wystąpili przedstawiciele m.in Australii, Kanady, Bangladeszu, Indii, Turcji i Nepalu.

Drużyny, które zakwalifikowały się do finału miały 3 miesiące na to, aby przygotować swoje łaziki do zrealizowania zadań konkursowych. Specjalnie przygotowana do zawodów arena, imitująca marsjański grunt, stała się polem rywalizacji w czterech konkurencjach będących odbiciem rzeczywistych zadań wykonywanych przez łaziki na powierzchni Marsa.

- Wygrali najlepsi. Cieszymy się bardzo, że Polska po raz kolejny udowodniła, że w branży robotycznej jesteśmy nie do pobicia. Zwłaszcza, że dokumentacje projektowe, które nadesłali zawodnicy spełniały wymogi stawiane przy poważnych, naukowych przedsięwzięciach–podsumował Łukasz Wilczyński z Europejskiej Fundacji Kosmicznej, dyrektor zawodów ERC.


Trzecia edycja European Rover Challenge odbyła się pod dachem Centrum Wystawienniczo – Kongresowego w Jasionce, w województwie podkarpackim. Wydarzeniu towarzyszyła konferencja dotycząca robotyki kosmicznej oraz specjalne warsztaty wspierające dalszy rozwój zespołów konstruktorów.

ERC to największa w Europie impreza robotyczno-kosmiczna, skierowana do przedstawicieli świata nauki i biznesu, sektora new-tech, studentów, a także szerokiej publiczności. . Organizatorami ERC jest Europejska Fundacja Kosmiczna i Województwo Podkarpackie, zaś patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Europejska Agencja Kosmiczna, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Agencja Kosmiczna.

Źródło: FACEBOOK.COM/EUROPEANROVERCHALLENGE

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze