Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sukces! IPN podejmie współpracę z archiwami narodowymi w USA. Początek już w styczniu

A.N 11:01 9 listopada 2019
IPN podejmie rozpocznie współpracę z Archiwami Narodowymi USA. Polscy historycy rozpoczną prace w amerykańskich archiwach już w styczniu 2020 r. IPN interesuje się m.in. sprawą ucieczki z PRL ppłk. Józefa Światły.

Polska delegacja IPN na czele z prezesem Instytutu Jarosławem Szarkiem przebywa teraz w Stanach Zjednoczonych. Historycy wezmą tam udział w obchodach Święta Niepodległości organizowanych przez amerykańską Polonię. Odbędą spotkania z Polakami się m.in. w Detroit, Chicago i Nowym Jorku.

Głównym celem delegacji było podjęcie współpracy IPN z Archiwami Narodowymi USA (National Archives and Record Administration, NARA). W tej sprawie delegacja IPN spotkała się w Waszyngtonie z dyrektorem NARA Davidem S. Ferriero.

– Jesteśmy szczególnie zainteresowani dokumentami dotyczącymi drugiej wojny światowej, a wśród nich m.in. związanymi z obsadą niemieckich obozów koncentracyjnych oraz tych z czasów komunistycznego reżimu w Polsce, choćby tymi związanymi z ucieczką pułkownika Józefa Światły - przekazał mediom Jarosław Szarek.

Ferriero zapewnił, że Narodowe Archiwa Amerykańskie udzielą wsparcia pracownikom IPN, którzy już w styczniu 2020 roku przybędą do Waszyngtonu.

 

Źródło: media

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze