Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Studio specjalne. Macierewicz: Lot Falcon 9 to nie socjotechnika, to determinacja elit politycznych USA

JJ 23:05 27 maja 2020
Telewizja Republika
Gościem specjalnego studia Telewizji Republika był dziś marszałek senior Antoni Macierewicz. Z powodu niekorzystnych warunków pogodowych nie doszło do pierwszego od 2011 r. załogowego lotu w kosmos w USA.

Z zazdrością na to patrzyłem, z zazdrością też dlatego, że plany pracy w kosmosie także Wojskowych Sił Powietrznych, polskich, były przygotowywane już dwa lata temu – choć oczywiście nie w takim zakresie i nie na taką skalę. Mam nadzieję, że one się rozwijają. Jest to bowiem przestrzeń, w której nawet przy naszych skromnych możliwościach trzeba być obecnym- ocenił były szef MON.

Ta przestrzeń powinna być w sferze odpowiedzialności właściwego organu państwowego, a takim jest właśnie wojsko, które ma największe możliwości, największą skalę odpowiedzialności i świadomości wszystkich uwarunkowań z tym związanych. Współpraca z prywatnym przemysłem, owszem, powinna być przewidziana, jednak nad wszystkim panować musi ta sfera odpowiedzialna za bezpieczeństwo państwa- dodał.

Pan zwraca uwagę na psychologiczno-socjotechniczny, narodowy aspekt lotów w kosmos. Oczywiście, on na pewno istnieje i ma swoje znaczenie. Ja natomiast myślę, że większe znaczenie ma jednak podejście do problemów państwowych, problemów rozwoju gospodarczo-politycznego Stanów Zjednoczonych- ocenił marszałek senior.

To są elity polityczne, które wychodzą z założenia, że im jest trudniej, tym bardziej potrzebna jest determinacja i pokazanie możliwości własnego państwa i narodu. To nie jest socjotechnika, to świadoma polityka państwowa elit narodowych USA, które się nie cofają, idą zawsze do przodu, pokazują determinację państwa, które chroni naród, ale i mobilizuje go do działania na rzecz przyszłości- wskazał Macierewicz.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze