Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Straż graniczna rozbiła międzynarodową grupę przemytników ludzi

AS 10:35 5 kwietnia 2018
twittter
Funkcjonariuszom Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej wraz ze służbami z Niemiec, Czech, Słowacji i Austrii udało się rozbić międzynarodową grupę przestępczą, która organizowała przerzut obywateli Iraku, Iranu i Syrii z Turcji do Niemiec. Łącznie zatrzymano 170 cudzoziemców oraz 10 członków grupy.

Szlak z Turcji biegł przez tereny Bułgarii, Rumunii, Węgier, Słowacji, Czech lub Polski do Niemiec. W ten sposób członkowie zorganizowanej, międzynarodowej grupy przestępczej przemycali obywateli Iraku, Iranu oraz Syrii. Nielegalni imigracji do Turcji przedostawali się drogą morską, a następnie w samochodach ciężarowych byli przewożeni do Niemiec. Za przerzut płacili od 5 do 8 tysięcy euro. Udało się ustalić, że grupa w trakcie swojej działalności mogła zorganizować przerzut nawet kilkuset osób.

We wrześniu rozpoczął się we wrześniu 2017r, wtedy 40 cudzoziemców nielegalnie przekroczyło granicę polsko-niemiecką. Śledczym udało się ustalić, że cudzoziemcy dostali się na teren Polski w tureckiej ciężarówce. 

Wkrótce okazało się, że działalność przestępcza ma charakter zorganizowany i tworzy ją grupa przestępcza o charakterze międzynarodowym.

Łącznie zatrzymano 170 cudzoziemców, którzy mieli zostać przewiezieni do Niemiec. Udało się rozbić międzynarodową grupą przestępczą. Do zatrzymań doszło na terenach Niemiec, Czech, Austrii, Słowacji oraz Polski. Ujęto 10 członków grupy, wśród nich są obywatele Turcji, Bułgarii oraz jeden Polak.

Źródło: strazgraniczna.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze