Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Stopień alarmowy ALFA w całym kraju! Ważna decyzja premiera

JJ 19:55 20 stycznia 2020
Fot. Kancelaria Premiera [Public domain]
Premier Mateusz Morawiecki, w związku z obchodami 75. rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz-Birkenau wprowadził w całej Polsce stan alarmowy 1. stopnia i 2. stopnia- w województwie małopolskim.

Alarmy będą obowiązywać od 23 do 29 stycznia, ponieważ w uroczystościach na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau będą uczestniczyć delegacje z kilkudziesięciu państw.

W województwie małopolskim będzie obowiązywać 2. stopień alarmowy BRAVO, zaś w całym kraju- 1. stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP.

 – Wprowadzenie stopni alarmowych ma charakter prewencyjny i jest związane z uroczystościami upamiętniającymi 75. rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau- podaje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. 

Resort przypomniał również, że podobne środki bezpieczeństwa podejmowano już w przeszłości, przy organizacji innych wydarzeń na skalę międzynarodową, takich jak Światowe Dni Młodzieży w Krakowie czy szczyt klimatyczny w Katowicach.

Stopień ALFA- najniższy ze wszystkich stanów alarmowych- to przede wszystkim „sygnał dla służb dbających o bezpieczeństwo i całej administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności". Stopień BRAVO wprowadza się natomiast „w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym”-wyjaśnia resort na swojej stronie internetowej. W przypadku drugiego z alarmów, służby mają informację o potencjalnym zagrożeniu, w związku z czym administracja publiczna ma obowiązek zachować szczególną czujność.

 

 

 

 

 

Źródło: mswia.gov.pl

Wczytuję ocenę...
TAGI: alarm, alfa


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze