Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Stoltenberg potwierdza: Wyślemy cztery bataliony wojska na wschodnią flankę NATO

dmc 14:01 13 czerwca 2016
Jens Stoltenberg, sekretarz generalny NATO FLICKR/ BALTIC DEVELOPMENT FORUM/ CC BY 2.0
Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział w Brukseli, że Sojusz zgodzi się na wysłanie do Polski i państw bałtyckich czterech batalionów bojowych, liczących ok. 4 tysięcy żołnierzy z krajów członkowskich.

– Estonia, Łotwa, Litwa i Polska, cztery państwa NATO, które czują się najbardziej zagrożone przez Rosję, zostaną wzmocnione solidnym, wielonarodowym batalionem – powiedział na konferencji prasowej Jens Stoltenberg, którego cytuje agencja Associated Press. Sekretarz generalny Sojuszu dodał, że plan rozmieszczenia wojsk zostanie zatwierdzony we wtorek, podczas spotkania ministrów obrony państw członkowskich Paktu. 

W dniach 8-9 lipca 2016 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie (PGE Narodowy) rozpocznie się szczyt NATO. Będzie wydarzeniem bezprecedensowym, o randze najwyższej spośród dotychczas organizowanych w Polsce spotkań na szczeblu międzynarodowym. Jak podkreśla Ministerstwo Obrony Narodowej, agenda szczytu będzie dotyczyła implementacji postanowień poprzedniego spotkania liderów państw Sojuszu w Newport w Walii, jak i uzgodnień dotyczących obrony i odstraszania na wschodniej flance NATO. W szczycie będą uczestniczyć amerykański sekretarz stanu John Kerry oraz prezydent USA Barack Obama, który 7 lipca spotka się w cztery oczy z prezydentem Andrzejem Dudą. CZYTAJ WIĘCEJ 

Źródło: AP, Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.157/1) - HOMOTERROR W NATARCIU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze