Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Stoltenberg podczas otwarcia szczytu NATO: Wzmocnimy zdolność obrony i odstraszania

mg 15:57 8 lipca 2016
telewizja republika
– Tutaj w Warszawie podejmiemy bardzo ważne decyzje, wzmocnimy zdolność obrony i odstraszania, żeby chronić nasze kraje w każdym kierunku – mówił sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, zapowiadając zwiększenie obecności wojsk Sojuszu we wschodniej Europie oraz na Południu.

Mniej więcej dwa lata temu ustaliśmy, że Sojusz będzie szybszy i silniejszy, że będziemy wydawać więcej na zbrojenie. Dziś decydujemy o obecności wojsk NATO w Polsce, ale również na terenie Łotwy i Litwy, swoje działania kierujemy również na południowy wschód.

– Na tym etapie wiele kobiet i mężczyzn w mundurach broni naszego bezpieczeństwa – mówił Jens Stoltenberg, zapowiadając przedstawicieli wojskowych wszystkich państw członkowskich Sojuszu Północnoatlantyckiego, a także Czarnogóry, która aspiruje do szeregów NATO. – Czarnogóra stanie się niedługo 29 członkiem naszego Sojuszu – podkreślał.

Oddano hołd wszystkim żołnierzom walczącym w szeregach NATO, a także uczczono minutą ciszy tych, którzy polegli w walce.

– Drodzy przyjaciele jesteście tutaj, reprezentując swoich towarzyszy broni – zwrócił się Stoltenberg do kampanii reprezentacyjnych. – Chcę podziękować za waszą służbę w imieniu wszystkich ludzi, których chronicie. Narażacie własne życie na szwank abyśmy my mogli żyć w pokoju i bezpieczeństwie. NATO jest najsilniejszym sojuszem Świata właśnie dzięki Wam – mówił.

Stoltenberg podziękował organizatorom szczytu oraz jego gospodarzowi – prezydentowi Andrzejowi Dudzie.

Źródło: telewizja republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze