Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Stoltenberg ostro krytykuje Putina

ap 11:24 14 listopada 2014
Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenbergflickr/Arbeiderpartiet/CC BY-ND 2.0
Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg na łamach tabloidu "Bild" ostro skrytykował prezydenta Rosji Władimira Putina zarzucając mu złamanie porozumienia o zawieszeniu broni na Ukrainie oraz naruszanie integralności państwa ukraińskiego.

– Obserwowaliśmy w minionych dniach, że Rosja znów dostarcza na Ukrainę broń, sprzęt wojskowy, artylerię, czołgi i rakiety – powiedział Stoltenberg. – Prezydent Putin w oczywisty sposób złamał postanowienia o rozejmie i ponownie naruszył integralność Ukrainy – podkreślił szef Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Zdaniem Stoltenberga Europie nie grozi powrót do zimnej wojny, jednak zaufanie do Rosji zostało naruszone: "Przestała istnieć nacechowana zaufaniem kooperacja z Rosją zbudowana w przeszłości".

Sekretarz generalny NATO zarzucił Moskwie, że loty rosyjskich myśliwców stanowią zagrożenie dla cywilnego lotnictwa. Sojusz zareagował na prowokacje Rosjan zwiększoną liczbą patroli powietrznych oraz wzmocnieniem kontyngentu żołnierzy w Europie Wschodniej. By poprawić zdolność bojową, przeprowadzana jest większa liczba manewrów. – Co drugi dzień rozpoczynają się nowe ćwiczenia wojskowe NATO – powiedział Stoltenberg "Bildowi".

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze