Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Stoltenberg: Mamy do czynienia z największym wzmocnieniem wspólnej obrony od czasów zimnej wojny

MAD 17:38 28 sierpnia 2017
flickr.com/Hakan Dahlstrom/CC BY 2.0
- Nie odpowiadamy dodatkowym żołnierzem na dodatkowego żołnierza, akcją na akcję czy ćwiczeniami na ćwiczenia. Adaptujemy się po prostu do tego, co widzimy po stronie rosyjskiej - powiedział "Rzeczpospolitej" o działaniach NATO Jens Stoltenberg, sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego.

- Rosja zwiększa swoje zdolności wojskowe, co oznacza więcej manewrów i większą ich skalę. Jednocześnie prowadzi agresywną politykę, czego przejawem jest napaść na Ukrainę, a także incydenty wojskowe wymierzone w NATO. Wszystko to miało swój udział w polityce adaptacji NATO, którą obserwujemy przez ostatnie lata. Mamy do czynienia z największym wzmocnieniem wspólnej obrony od końca zimnej wojny - powiedział "Rz" sekretarz generalny NATO. 

Stoltenberg zaznaczył, że została zwiększono gotowość sił NATO i ich liczebność, a także utworzono dowództwa w krajach wschodnich. - To nie jest lustrzane odbicie działań Rosji: nie odpowiadamy dodatkowym żołnierzem na dodatkowego żołnierza, akcją na akcję czy ćwiczeniami na ćwiczenia. Adaptujemy się po prostu do tego, co widzimy po stronie rosyjskiej – dodał.

Sekretarz generalny NATO stwierdził, że jest pod wrażeniem gotowości grup bojowych w Polsce, na Litwie oraz Łotwie. - Grupy bojowe to krok milowy w adaptacji NATO – powiedział Stoltenberg w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.  

Źródło: rp.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze