Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Start Pendolino w grudniu graniczy z cudem

kk 13:09 12 listopada 2014
youtube.com
Jak wynika z raportu ekspertów kolejowych Pendolino pojedzie z prędkością 200km/h na zaledwie 10 proc. długości swojej trasy. Modernizacja infrastruktury kolejowej trwa już od 2007 roku, chociaż miała się zakończyć już dwa lata temu w 2012, a potem w 2013 ciągle prowadzone są prace. Start pociągów za 1,6 mld złotych 14 grudnia graniczy z cudem.

Dziennikarze portalu wPolityce.pl dotarli do budzącego kontrowersje raportu ekspertów kolejowych, który pokazuje katastrofalny poziom przygotowań infrastruktury kolejowej dla pociągów Pendolino na trasach Trójmiasto-Warszawa-Katowice/Kraków.

Jak informują dziennikarze, z raportu jasno wynika, że zmodernizowano zaledwie 62 proc. planowanej trasy między stolicą a Katowicami, po której ma kursować Pendolino. Z obiecywaną prędkością 200km/h pojadą zaledwie na 10 proc. długości swojej trasy.

Jak zauważyli, nawet jeśli Pendolino wyruszy w Polskę w grudniu będzie jechać wolniej.

W załączonym filmiku można zobaczyć trasę Warszawa-Katowice, na której co chwilę pojawiają się ograniczenia prędkości i przymusowe postoje pociągu. Z prędkością 200km/h Pendolino jechało tylko na nielicznych odcinkach.


Źródło: wPolityce.pl, youtube.com

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER - ZIEMKIEWICZ KONKRETNIE O TOKARCZUK: TO PRZEZ NIĄ POLACY POSZLI NA WYBORY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze