Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Stany Zjednoczone: egzekucja najmłodszego przestępcy od prawie 70 lat

JD 13:26 11 grudnia 2020
Zdjęcie ilustracyjne.pexels.com/ Donald Tong
Więzień Brandon Bernard został stracony w stanie Indiana po tym, gdy w ostatniej chwili zarzuty o ułaskawienie zostały odrzucone przez Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych.

Bernard miał lat 40.  W 1999 roku został skazany za morderstwo, które popełnił jako nastolatek. Jest najmłodszym przestępcą, który został stracony przez rząd federalny od prawie 70 lat.

Brandon Bernard był jednym z pięciu nastolatków oskarżonych o obrabowanie pary i wepchnięcie ich do bagażnika samochodu w Teksasie. Para została zastrzelona w bagażniku przez 19-letniego wspólnika Christophera Vialvę, następnie Bernard podpalił samochód.

Przed śmiercią skazany skierował swoje ostatnie słowa do rodziny ofiar:

- Przepraszam. To jedyne słowa, które mogę powiedzieć. Całkowicie oddają to, co czuję teraz i jak czułem się tamtego dnia - powiedział Bernard.

Egzekucja została opóźniona o ponad dwie godziny po tym, jak prawnicy Bernarda daremnie poprosili Sąd Najwyższy o jej wstrzymanie.

Przed zakończeniem prezydentury Donalada Trumpa zaplanowane są jeszcze cztery inne egzekucje. Jeśli się odbędą będzie to oznaczać  przeprowadzenie 13 federalnych egzekucji od lipca. Prowadzi to do zerwania z 130-letnim precedensem wstrzymywania egzekucji w okresie transformacji prezydenckiej. 


Źródło: BBC

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze