Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Stanisław Szwed: PiS stawia na rodzinę. Obserwujemy atak środowisk LGBT na rodzinę. Oni atakują podstawy rodziny - małżeństwa, a my małżeństwa wzmacniamy

PR 8:06 27 czerwca 2019
Telewizja Republika
Sekretarz stanu w ministerstwie rodziny pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed był gościem poranka w Telewizji Republika. - PiS stawia na rodzinę - podkreślił minister.

Minister przypomniał, że już od 1 lipca można składać drogą elektroniczną wnioski, a od 1 sierpnia drogą papierową by otrzymać środki z rozszerzonego programu „Rodzina 500+”.

- Wszystko jest przygotowane by start dobrze się odbył. Ważne, by jak najszybciej składać wnioski, wtedy środki na konto mogą szybciej wpłynąć – mówił Szwed.

- Będzie 6 mln 800 tys dzieci uprawnionych do świadczenia. To duże obciążenie chociaż dla obsługi jest to łatwe. Wniosek jest prostszy 2-kartkowy. To ułatwia obsługę wypłata też będzie prostsza – powiedział.

Wiceminister przypomniał, że niedługo będą również przyjmowane wnioski w ramach programu „wyprawka szkolna”. Stanisław Szwed uspokajał także, że jeśli ktoś nie złoży natychmiast wniosku, otrzyma wypłatę później, ale z wyrównaniem. Wskazał także, że znacząco wzrasta ilość środków na pomoc socjalną.

- Jak przychodziliśmy z minister Rafalską do ministerstwa ważne było dla nas by w nazwie była rodzina. Mówimy o najmłodszych ale i polityce senioralnej. Tak widzimy swoją rolę. Widzimy że droga jest dobra a programy będą miały odbicie poprawie życia rodzin – stwierdził.

- PiS stawia na rodzinę. Obserwujemy atak ze środowisk LGBT na rodzinę. Oni atakują podstawy rodziny, małżeństwa, my wzmacniamy małżeństwa – stwierdził.

 

Czytaj także:

I to jest słuszny wyrok TK! Nie będzie już można żądać od katolickiego piekarza, by ten przygotował tort dla gejów!

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze