Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Stała baza brytyjska w Polsce? Poseł Gryglas zdradza kulisy rozmów z III Forum Belwederskiego

am 18:58 8 marca 2019
Telewizja Republika
– Mogę przekazać dobrą wiadomość z Forum Belwederskiego, ze spotkania polsko-brytyjskiego zespołu bilateralnego. Ze strony brytyjskiej padła deklaracja, że Wielka Brytania jest zainteresowana tym, by w Polsce ulokować swoją stałą bazę – mówił na antenie Polskiego Radia 24 poseł Zbigniew Gryglas.

W Warszawie trwa III Forum Belwederskie. Jednym z gości był brytyjski poseł Partii Konserwatywnej Owen Paterson. Zasugerował, że będzie rozmawiał z ministrem obrony w rządzie Theresy May o stałej brytyjskiej bazie wojskowej w wschodniej Polsce.

– Rozmawiamy już nie tylko o perspektywie bazy wojsk amerykańskich w Polsce, ale także wojsk brytyjskich. To niezwykle zwiększy nasze bezpieczeństwo – tłumaczył Gryglas. 

Obecnie trwają również rozmowy ws. utworzenia stałej bazy wojsk amerykańskich. Pod koniec lutego w Waszyngtonie gościł szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch. Wkrótce Pentagon ma opublikować raport o zasadności stworzenia stałej bazy wojsk USA w naszym kraju.

– Z całą pewnością nastąpi wzrost liczby amerykańskich żołnierzy stacjonujących na naszym terytorium. Obecnie jest ich 5 tysięcy, może nawet dojdzie do podwojenia. Natomiast dążymy do poziomu dowództwa dywizyjnego. Jesteśmy w stanie zrealizować to zamierzenie – podsumował Zbigniew Gryglas.

 

Źródło: Polskie Radio 24

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze