Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Stacjonarne funkcjonowanie szkół ograniczone do 3 stycznia. Czarnek podpisał rozporządzenie

ASy 13:55 25 listopada 2020
Nowe rozporządzenie będzie obowiązywać od 30 listopadagov.pl
W środę resort edukacji poinformował o podtrzymaniu stacjonarnego funkcjonowania szkół do 3 stycznia 2021 roku. Rozporządzenie już podpisał minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Do tej pory nauka zdalna obowiązywała do 29 listopada. 

Resort edukacji podał jednak, że będą pewne wyjątki od tej zasady. Od 30 listopada zajęcia sportowe realizowane na podstawie programów szkolenia będą mogły być prowadzone w szkole "z zachowaniem ograniczeń, zakazów i nakazów przeciwepidemicznych". Mowa o zajęciach prowadzonych w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych sportowych mistrzostwa sportowego, oddziałach sportowych i oddziałach mistrzostwa sportowego w szkołach ogólnodostępnych.

Od 30 listopada będą mogły być także prowadzone zajęcia w ramach praktycznej nauki zawodu w grupach umożliwiających zachowanie dystansu społecznego w wybrane dni tygodnia. Mają one nie przekraczać 10 godzin tygodniowo. Dotyczy to szkół prowadzących kształcenie zawodowe, centrów kształcenia zawodowego oraz placówek kształcenia ustawicznego realizujących praktyczną naukę zawodu w ramach kształcenia zawodowego lub ustawicznego.

Jak informuje ministerstwo, możliwe będzie także prowadzenie praktycznej nauki zawodu u pracodawców lub w indywidualnych gospodarstwach rolnych, przy zachowaniu zasad właściwych dla zakładów pracy.

Uczniowie branżowych szkół I stopnia, będący młodocianymi pracownikami, będą mogli odbywać praktyki u pracodawców, "o ile u pracodawcy nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić zdrowiu młodocianego pracownika" - przekazało ministerstwo.

Rozporządzenie wchodzi w życie 30 listopada.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze