Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Środowiska żydowskie w Niemczech i Austrii przeciw przyjmowaniu imigrantów. Obawiają się wzrostu antysemityzmu

mk 22:16 23 listopada 2015
TWITTER/@SERGICABEZA
Wiedeńska Żydowska Gmina Wyznaniowa obawia się wzrostu antysemityzmu w Austrii. Natomiast Centralna Rada Żydów w Niemczech jest zdania, że uchodźcy pochodzą z kręgów kulturowych, w których nietolerancja jest na porządku dziennym.

Oskar Deutsch, Przewodniczący wiedeńskiej Żydowskiej Gminy Wyznaniowej (IKG) zaapelował o ograniczenie liczby migrantów przyjmowanych do Austrii. Swój apel uzasadniał obawą przed wzrostem antysemityzmu w kraju.

– Pytanie brzmi: ilu uchodźców może przyjąć dany kraj? My doszliśmy do kresu naszych możliwości – powiedział Deutsch dziennikarzom. Przewodniczący IKG podkreślał, że wśród imigrantów są ludzie, którzy „wzrastali w przekonaniu, że antysemityzm jest normalny”. – Byłoby okropne, gdyby coś takiego stało się w Austrii – dodał.

 Jego zdaniem, niektórzy ludzie, którzy obecnie ubiegają się o azyl są tyko „tak zwanymi uchodźcami”. Podkreślał, że cześć imigrantów w rzeczywistości nie ucieka przed wojną. Według Deutscha Austria wyczerpała możliwości przyjmowania migrantów.

Natomiast szef Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster stwierdził, że uchodźcy pochodzą z kręgów kulturowych, w których nietolerancja jest na porządku dziennym.

Jego zdaniem jest problem z integracją imigrantów. – Wielu uchodźców ucieka przed terrorem stosowanym przez Państwo Islamskie, pragnąc żyć w pokoju i wolności. Równocześnie uchodźcy ci pochodzą z kręgów kulturowych, których stałym elementem są nienawiść do Żydów i nietolerancja – wyjaśniał w wywiadzie dla dziennika Die Welt.

Jego zdaniem Niemcy „wcześniej czy później nie unikną wprowadzenia limitu”. – Władze powinny kontrolować, kto wjeżdża do kraju – dodał szef środowisk żydowskich w Niemczech. 

 

Źródło: orf.at, welt.de, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER - ZIEMKIEWICZ KONKRETNIE O TOKARCZUK: TO PRZEZ NIĄ POLACY POSZLI NA WYBORY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze