Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Środa odleciała! Chce bojkotu wszystkich konferencji, na których są sami mężczyźni

pmb 14:55 6 czerwca 2018
Magdalena ŚrodaZrzut ekranu z serwisu YouTube/Onet News/Archiwum KPi
„Zachęcam do bojkotowania wszystkich konferencji, paneli, debat, w których zasiadają tylko mężczyźni. To ukryta i bardzo popularna forma seksizmu” – napisała na Twitterze Magdalena Środa (prof. UW, dr hab., zajmująca się etyką, filozofią polityczną i problematyką kobiecą).

Wpis na Twitterze to tylko fragment całego komentarza:

„Zachęcam do bojkotowania wszystkich konferencji, paneli, debat, w których zasiadają tylko mężczyźni. To ukryta i bardzo popularna forma seksizmu. Opinię (publiczną, naukową, polityczną, kulturową) powinny kształtować dwie płcie, zwłaszcza w kraju, w którym uważa się, że są one (płcie) tak różne i zwłaszcza wtedy, gdy chce się znać poglądy nie tylko reprezentacji połowy społeczeństwa (grupy naukowców, ludzi kultury, obywateli, mężczyzn w ogólności) ale jeśli chce się znać poglądy reprezentacji ogółu obywateli i obywatelek, naukowców i naukowczyń etc.

I pora namówić programistów/programistki by przestali wężykować na czerwono żeńskie końcówki. Bojkot nie powinien oczywiście dotyczyć Zjazdów Mężczyzn czy Kongresu Kobiet, bo tu tytuł zaznacza, że chodzi o debaty wewnątrzpłciowe. Ale nie może tak być, że dyskusje, panele czy debaty złożone z samych mężczyzn mogą nazywać się "ogólnopolskie", "naukowe", "światowe" tylko "męskie", "patriarchalne", "seksistowskie" etc. Świat opinii nie może wyglądać jak program "Kawa na ławę", gdzie spęd samców dyskutuje o problemach świata i kobiet” – napisała na Facebooku Środa.

 

Jak można skomentować takie słowa?

Źródło: Twitter/Facebook

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze