Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sri Lanka: Aresztowano siedem osób w związku z serią wybuchów

AS 16:39 21 kwietnia 2019
zdjęcie ilustracyjneRehman Abubakr [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]
- Siedem osób aresztowano w związku z serią wybuchów w Niedzielę Wielkanocną na Sri Lance - poinformował minister obrony i prezydent tego kraju Maithripala Sirisena.

Na razie nikt nie przyznał się do zamachów, ale władze kraju twierdzą, że wszystkie ataki zostały dokonane przez tę samą grupę.

Łącznie w ośmiu eksplozjach zginęło co najmniej 207 osób, a ponad 400 zostało rannych - poinformował rzecznik lokalnej policji Ruwan Gunasekera. Do ataków doszło zarówno w kościołach w czasie wielkanocnych nabożeństw oraz w hotelach dla zagranicznych turystów. Szef lankijskiego MSZ Thilak Marapana podał, że wśród zabitych jest co najmniej 27 cudzoziemców.

 W lankijskich mediach pojawia się wiele sprzecznych informacji co do dokładnej liczby ofiary. Władze podjęły decyzje o zablokowaniu mediów społecznościowych, tłumacząc to tym, że chcą 'zapobiec rozprzestrzenianiu się nieprawdziwych i fałszywych informacji" . 

Do pierwszych sześciu eksplozji doszło rano w przeciągu 30 minut w trzech kościołach, gdzie odbywały się właśnie msze święte, i w trzech hotelach popularnych wśród zagranicznych turystów. 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.158/2) - KALETA: NIEKTÓRE WYROKI SĘDZIOWSKI POKAZUJĄ, ŻE SĄ RÓWNI I RÓWNIEJSI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze