Srebro i rekord Polski w sprincie

facebook.com/bydgoszcz2016

Ewa Swoboda zdobyła srebrny medal w biegu na 100 m na mistrzostwach świata juniorów w Bydgoszczy. Polka poprawiła rekord Polski juniorek czasem 11,12 i przegrała tylko z Amerykanką Candace Hill.

Polska sprinterka była jedną z faworytek biegu na 100 m. Swoje aspiracje potwierdziła już w półfinale bijąc rekord Polski juniorek wynikiem 11,17 i awansując do finałowego biegu z drugim czasem w całej stawce. Swoboda w decydującym biegu zrobiła co mogła jeszcze raz poprawiając swój rekord życiowy, ponownie jednak to Amerykanka była szybsza.

To już trzeci medal dla reprezentacji Polski podczas mistrzostw świata w Bydgoszczy. Wcześniej złoto wywalczyli Konrad Bukowiecki w pchnięciu kulą i Klaudia Maruszewska w rucie oszczepem. Zawody potrwają jeszcze do niedzieli.

Źródło: bydgoszcz2016.pl