Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Spychalski: prezydent Andrzej Duda weźmie udział w specjalnym posiedzeniu Sejmu

A.N. 21:30 28 lutego 2020
PAP/ Paweł Supernak
Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w poniedziałek w posiedzeniu Sejmu, które będzie poświęcone informacji rządu ws. koronawirusa - zapowiedział w rozmowie z PAP rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

"Prezydent Andrzej Duda weźmie w poniedziałek udział w specjalnym posiedzeniu Sejmu, na którym rząd przedstawi informacje na temat koronawirusa" - poinformował w rozmowie z PAP rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

W środę prezydent Andrzej Duda zwrócił się do marszałek Sejmu Elżbiety Witek (PiS), by pilnie zwołała posiedzenie Sejmu poświęcone sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. W czwartek zebrało się prezydium Sejmu, na którym zdecydowano o dodatkowym posiedzeniu izby.

"Biorąc pod uwagę, że temat dotyczący koronawirusa jest bardzo powszechny u nas od dłuższego czasu, w związku z tym zdecydowałam, że ze względu na wagę tego tematu zwołam ten Sejm najszybciej jak tylko można. Najszybciej można to zrobić w poniedziałek i na poniedziałek na godz. 10 zwołuję Sejm" - zapowiedziała w czwartek Witek.

Jak dodała, informacja rządu ws. koronawirusa będzie jedynym punktem posiedzenia. "Kluby będą miały po 15 minut na wystąpienia, potem będą jeszcze pytania" - poinformowała marszałek Sejmu.

Wskazała, że zdaniem prezydenta to dodatkowe posiedzenie Sejmu - a nie jedynie posiedzenie Rady Gabinetowej - pozwoli na powszechne przekazanie wiedzy o przygotowaniu Polski na wystąpienie koronawirusa.

 

 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - PROF. GIERELAK - CZY CHLOROCHINA LECZY KORONAWIRUSA?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze