Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sprzedaż nielegalnego paliwa i oszustwa podatkowe. Pięć osób w rękach CBA

JK 10:53 10 grudnia 2020
Zdjęcie ilustracyjne.cba.gov.pl
Funkcjonariusze CBA zatrzymali pięciu mieszkańców woj. zachodniopomorskiego podejrzanych o wprowadzanie do obrotu nielegalnego paliwa i oszustwa podatkowe. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Regionalna w Gdańsku.

Jak podała prokuratura, zatrzymania w woj. zachodniopomorskim to "kolejny etap wielowątkowego śledztwa". Śledczy informują, że działania grupy, podejmowane były na terenie całego kraju i mogły narazić Skarb Państwa na straty w wysokości przekraczającej 70 milionów złotych.

Dział Prasowy Prokuratury Krajowej przekazał, że zatrzymane osoby to mieszkańcy Szczecina i jego okolic. Zostali doprowadzeni na przesłuchanie do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, która prowadzi wielowątkowe śledztwo dotyczące nielegalnego obrotu paliwami.

"Zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące popełniania przestępstw i przestępstw karno-skarbowych polegających na wprowadzaniu do obrotu paliwa niewiadomego pochodzenia, sprzedawanego następnie na stacjach paliw w województwie zachodniopomorskim jako olej napędowy" – podała w czwartek prokuratura.

"Zaniżanie i uchylanie się od opodatkowania"

Zarzuty obejmują także "zaniżanie i uchylanie się od opodatkowania w związku ze sprzedażą benzyny bezołowiowej". Jeden z mężczyzn podejrzany jest o nierzetelne prowadzenie ksiąg podatkowych.

Z ustaleń śledztwa wynika, że działalność podejrzanych spowodowała uszczuplenie należności publicznych w wysokości ponad 1,2 mln złotych, w tym podatku VAT, podatku akcyzowego i opłaty paliwowej. Kolejne 145 tysięcy to wyłudzony przez podejrzanych zwrot podatku od towarów i usług, który im się nie należał.

"Przestępstwa zarzucone podejrzanym zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 8 oraz wysoką grzywną w wysokości do ponad miliona złotych" - przekazała Prokuratura Krajowa.

Podejrzani zostali po przesłuchaniu zwolnieni. Prokurator objął ich policyjnym dozorem, zakazem opuszczania kraju oraz poręczeniami majątkowymi w kwotach od 9 do 40 tysięcy złotych.

Źródło: cba.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze