Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sprawa zwrotu wraku Tu-154M na szczycie UE! "Będziemy domagać się prawdy!"

M.N. 21:11 28 czerwca 2018
Wikimedia Commons
Premier Mateusz Morawiecki powiedział na konferencji w Brukseli, że na szczycie unijnym poruszył kwestię zwrotu Polsce warku samolotu Tu-154M.

- W kontekście dyskusji dotyczącej lotu MH17 malezyjskiej linii, który został zestrzelony nad Ukrainą przez pocisk (...) należący do armii rosyjskiej, (...) przypomniałem moim koleżankom i kolegom z Rady Europejskiej o katastrofie samolotu Tu-154 i o fakcie, że cały czas czekamy na zwrot wraku  - powiedział Morawiecki.

Zaznaczył, że ta dyskusja jest o tyle trudniejsza, "dlatego, że tu działamy w reżimie, który niestety w 2010 r. wyjął ten temat spod jurysdykcji polskiej". - W przypadku katastrofy samolotu MH17 sytuacja jest inna. Jest lepsze, mocniejsze oparcie ze strony ONZ. Będziemy jednak domagać się prawdy i zwrotu wraku tego samolotu - powiedział premier. 

Wrak samolotu Tu-154 od 2010 r. znajduje się na płycie lotniska w Smoleńsku. Moskwa twierdzi, że nie może przekazać go Polsce, dopóki nie zakończy swojego śledztwa w sprawie katastrofy z 10 kwietnia 2010 r.

 

 

Źródło: Telewizja Republika, niezalezna.pl, Twitter, media

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze