Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sprawa odszkodowania za straty w II wojnie światowej wciąż aktualna. Powstanie specjalny raport

sm 14:53 23 lipca 2018
Kwestia niemieckich odszkodowań wojennych pozostaje nadal aktualna. Poseł Arkadiusz Mularczyk zapowiedział dziś, że specjalny raport szacujący straty jakie z rąk Niemców ponieśli Polacy podczas II wojny światowej, powstanie na początku 2019 r.

Arkadiusz Mularczyk, szef parlamentarnego zespołu ds. oszacowania odszkodowań należnych Polsce od Niemiec zapowiedział w Radiu Maryja, że końcowy raport zostanie wkrótce opublikowany. Jak zapewnił, prace ekspertów zakończą się najpóźniej do września, a potem nastąpią prace redakcyjne, korekta i przygotowania do druku. Całość ma być gotowa na początku 2019 r.

 

Co znajdzie się w raporcie? Eksperci zaprezentują w nim wyliczone w dolarach realne straty wojenne Polski. Raport oceni potencjał ludnościowy powojennej Polski, jaki mogłaby ona posiadać, gdyby nie śmierć ofiar, a także germanizacja ok. 200 tys. obywateli RP.

 

Co więcej, zostaną zaprezentowane szacunki odnośnie do potencjału gospodarczego Polski po wojnie, gdyby nie okupacyjna polityka Niemiec. Poseł Mularczyk podkreślał, że sami naprawialiśmy wojenne szkody, podczas gdy kraje Europy Zachodniej otrzymały pomoc w postaci m.in. Planu Marshalla.

  

 

Źródło: Radio Maryja

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.157/1) - HOMOTERROR W NATARCIU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze