Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Spotkanie weteranów w Belwederze okazją do świętowania 90 urodzin sędziego Nizieńskiego, wielkiego bohatera

kos 17:03 2 marca 2018
prezydent.pl
„Dziękuję za to, że należąc do pokolenia wyrosłego w odrodzonej II Rzeczypospolitej, przez pół wieku zniewolenia naszej Ojczyzny przeniósł Pan nieskalany etos niepodległości.” – napisał Prezydent Andrzej Duda w liście do sędziego Bogusława Nizieńskiego.

 

Spotkanie Weteranów walk o Niepodległość RP i żołnierzy Drugiej Konspiracji Niepodległościowej - które odbyło się w piątek w Belwederze - stało się okazją do świętowania jubileuszu 90. urodzin Bogusława Nizieńskiego, żołnierza Armii Krajowej, działacza Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość.

W liście odczytanym przez obecnego na uroczystości ministra Wojciecha Kolarskiego, Prezydent podziękował Bogusławowi Nizieńskiemu za długoletnią służbę państwu polskiemu.

„Cała Pana długa droga życiowa stanowi przykład i dowód na to, że kierując się fundamentalnymi zasadami etycznymi, można przejść przez najtrudniejsze nawet doświadczenia, ocalając prawość i wolność wewnętrzną” – podkreślił Andrzej Duda.

Prezydent wyraził także wdzięczność za współpracę w Kapitule Orderu Orła Białego. „Dziękuję za to, że pełniąc godność Kanclerza najwyższego odznaczenia państwowego Rzeczypospolitej, pozostaje Pan depozytariuszem idei wolnej, suwerennej Polski” - napisał w liście.

Major Bogusław Nizieński, pseudonim „Sokół” w czasie II wojny był żołnierzem Armii Krajowej i Narodowej Organizacji Wojskowej. Po wojnie działał w antykomunistycznej organizacji WiN. Sędzia, działacz Solidarności, Kanclerz Kapituły Orderu Orła Białego, Przewodniczący Rady do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych przy Szefie Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w piątek obchodził 90. rocznicę urodzin. 

 

Źródło: prezydent.pl

Wczytuję ocenę...


WIECZÓR WYBORCZY - SAKIEWICZ, ZIEMKIEWICZ, ORZEŁ - TO BĘDZIE BARDZO CIEKAWY SEJM
Wczytuję komentarze...
Najnowsze