Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Spotkanie szefów MSZ Polski i Białorusi. Rozmowy o relacjach dwustronnych i mniejszości polskiej

PR 13:05 1 listopada 2018
fot. Tymon Markowski / MSZ
Wizytę na Białorusi, minister Czaputowicz rozpoczął w środę biorąc udział w posiedzeniu Grupy Głównej Konferencji Monachijskiej w Mińsku. Dziś nastąpiło spotkanie z Uładzimirem Makiejem, szefem białoruskiego MSZ podczas którego rozmawiano na temat stanu dwustronnych relacji, kwestii współpracy z organizacjami międzynarodowymi, w tym z UE oraz współpracy gospodarczej oraz sytuacji mniejszości polskiej na Białorusi

 

Po dzisiejszym spotkaniu, minister Czaputowicz przekazał mediom, że obie strony liczą na wzrost wymiany handlowej i są zainteresowane rozwojem infrastruktury granicznej i usprawnieniem ruchu osobowego pomiędzy Polską i Białorusią. 

. - Chciałbym, żeby były stworzone warunki do nauczania języka polskiego dla polskiej młodzieży na Białorusi. Zobaczymy, jak ta kwestia będzie rozwiązana - powiedział Czaputowicz.

 

 

Minister Czaputowicz, wraz z przedstawicielami białoruskich Polaków, zwiedził cmentarz kalwaryjski w Mińsku, nazywany "nekropolią szlachty polskiej" i oddał hołd wybitnym osobistościom tam pochowanym.

 

Źródło: media, twitter.com/MSZ_RP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze