Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Spotkanie szefa MSZ z ambasadorem USA w Polsce. Wśród tematów Brexit i szczyt NATO

dmc 20:59 30 czerwca 2016
Witold Waszczykowski i Paul Jones FACEBOOK/ WITOLD WASZCZYKOWSKI
Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski i ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, Paul Jones, rozmawiali w czwartek o konsekwencjach referendum w Wielkiej Brytanii, przyszłość Unii Europejskiej oraz szczycie NATO, który w lipcu odbędzie się w Warszawie.

W rozmowie z amerykańskim dyplomatą szef polskiej dyplomacji podkreślił, że Wielka Brytania pozostaje kluczowym partnerem Polski i UE, nie tylko jako piąta gospodarka świata, ale również jako sprawdzony sojusznik w walce z międzynarodowym terroryzmem. Witold Waszczykowski dodał, że Polska opowiada się za utrzymaniem silnych relacji transatlantyckich i liczy na głos USA w tej sprawie.

"Podczas czwartkowego spotkania wymieniono także opinie na temat poniedziałkowych konsultacji szefa polskiej dyplomacji z ministrami spraw zagranicznych Grupy Wyszehradzkiej, Niemiec i Francji w Pradze oraz rozmów w gronie przedstawicieli 10 państw Unii Europejskiej, które odbyły się w Warszawie na zaproszenie ministra Witolda Waszczykowskiego" – czytamy w komunikacie biura prasowego MSZ.

Źródło: MSZ

Wczytuję ocenę...


"JAOK", KSENIA KODYMOWSKA - DZIAŁO SIĘ NA KONGRESIE KOBIET. WALCZĄ NAWET O KROWY, KONIE I ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze