Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Spotkanie przedstawicieli "Solidarności" i PiS-u zakończone. "Uzyskano porozumienie w kilku ważnych kwestiach"

am 19:20 25 lutego 2019
Według ustaleń portalu Tysol.pl, informowaliśmy o spotkaniu, jakie rozpoczęło się o godz. 16:00 pomiędzy przedstawicielami "Solidarności" oraz władzami Prawa i Sprawiedliwości. Po blisko trzech godzinach spotkanie dobiegło końca. Jest komentarz Beaty Mazurek.

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości poinformowała, że spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze. "Zakończyło się spotkanie Prezesa J.Kaczyńskiego z delegacją NSZZ"Solidarność", której przewodniczył P.Duda.Uzyskano porozumienie w kilku ważnych kwestiach. Spotkanie w którym poruszono wiele spraw przebiegało w przyjaznej atmosferze" (pis. oryg.) – czytamy we wpisie.

 

Podkreśliła, że dojdzie do "powołania zespołu rządowo-związkowego , który będzie pracował nad rozwiązaniem problemów istotnych dla obu stron".

Narastające napięcie

"W związku wrze. Powoływane są kolejne sztaby protestacyjne. Oświata, budżetówka, kwestia kwoty wolnej od podatku, kryterium stażowe wieku emerytalnego, odmrożenia kwoty naliczania funduszu socjalnego " – czytamy na portalu Tysol.pl. Dotychczasowy konwent przewodniczących zarządów regionów i sekretariatów branżowych NSZZ "Solidarność" stał się sztabem protestacyjno-strajkowym.

Chodzi o niezrealizowane stanowisko Komisji Krajowej z 11 grudnia, w której Związek zawarł swoją listę postulatów. Narastająca atmosfera niezadowolenia spowodowała spotkanie władz PiS-u z przedstawicielami Solidarności.

 

Źródło: Twitter/ Beata Mazurek

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze