Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Spotkanie prezydenta z prof. Grodzkim? Rzymkowski komentuje: obydwaj pozostaną przy swoich racjach!

K.B. 16:51 15 stycznia 2020
Telewizja Republika
Gościem red. Ilony Januszewskiej w programie Republika Po Południu był Tomasz Rzymkowski (PiS).

Spotkanie prof.Grodzkiego z prezydentem Andrzejem Dudą.

– Tłumów nie ma, ale to moim zdaniem wynika z tego, że chyba społeczeństwo ma świadomość, nawet to bardzo zaangażowane w obronę tzw. wymiaru sprawiedliwości, bo moim zdaniem wymiar sprawiedliwości się broni sam, jedynie czarne owce w tym środowisku sędziowskim starają się grać na utrzymanie- ocenił Rzymkowski.

Czego możemy się spodziewać po tym dzisiejszym spotkaniu?

– Możemy już w tej chwili powiedzieć jaki będzie rezultat i przebieg tego spotkania. Pan prezydent przedłoży swoje racje, Pan marszałek przedłoży swoje racje, obydwaj panowie pozostaną przy swoich racjach, na swoich stanowiskach i poinformują opinię publiczną, że jeden i drugi poinformował o swoim stanowisku. Podejrzewam, że prezydent powtórzy to, co już w mediach mówił na temat konieczności respektowania polskiego porządku ustrojowego, czy też prawnego na niższym poziomie. Myślę tu przede wszystkim o respektowaniu tych norm konstytucji, które prezydentowi Rzeczpospolitej przypisują a propos powoływania sędziów- powiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości.

– Wątpię w porozumienie po tym spotkaniu. Nie po to Pan marszałek Grodzki czy szerzej Platforma Obywatelska, czy jeszcze szerzej totalna opozycja, bo pamiętajmy, że marszałek Grodzki reprezentuje szereg sił politycznych, od PO poprzez koalicjantów Platformy Obywatelskiej, Inicjatywę Polską, SLD, PSL, Unię Europejskich Demokratów. Poza PiS Pan marszałek reprezentuje wszystkich senatorów. Takie stanowisko ma totalna opozycja w stosunku do konieczności reformowania wymiaru sprawiedliwości w Polsce- mówił Rzymkowski.

Łapówki marszałka Senatu 

– Pan marszałek jest osobą publiczną, jest funkcjonariuszem publicznym, może skorzystać z art. 212 kk i walczyć o swoje dobre imię. Każdy dzień przynosi kolejne rewelacje, kolejne osoby się ujawniają, które rzekomo twierdzą, że taką korzyść majątkową Panu marszałkowi wręczyły. Ja domagam się od Pana marszałka rozstrzygnięcia, to jest jedyna właściwa osoba, która może to rozstrzygnąć to zn. jeśli dopuścił się on tych czynów, które są mu zarzucane to ja się domagam nie tylko rezygnacji z funkcji marszałka, ale również złożenia mandatu senatorskiego. Natomiast jeśli jest osobą niewinną, to moim zdaniem konieczne jest, żeby skutecznie ukarał osoby, które formułują takie zarzuty pod jego adresem- skomentował Tomasz Rzymkowski.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze