Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Spotkanie prezydenta Dudy i premiera Morawieckiego. Nowe informacje ws. nadchodzącej rekonstrukcji rządu

am 17:14 30 maja 2019
Dziś w Pałacu Prezydenckim spotkali się prezydent Andrzej Duda oraz premier Morawiecki. Głównym tematem rozmowy była nadchodząca rekonstrukcja rządu. Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski zdradził, że " Rekonstrukcja rządu będzie miała miejsce w przyszłym tygodniu, a prezydent zgłosił swoje propozycje". Dodał, że ta będzie szeroka.

Nadchodząca rekonstrukcja rządu jest efektem wybrania w wyborach do Parlamentu Europejskiego wicepremier Beaty Szydło, szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego, minister rodziny, pracy, polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej, szefowej MEN Anny Zalewskiej, a także m.in. rzeczniczki rządu Joanny Kopcińskiej.

– Rekonstrukcja będzie miała miejsce w przyszłym tygodniu. Na samym spotkaniu były rozmowy o personaliach, o kandydatach na ministrów. Propozycje oczywiście zgłosił pan prezydent – powiedział Spychalski po spotkanie prezydenta Dudy z premierem Morawieckim.

– Rekonstrukcja będzie dość szeroka choćby dlatego, że wiele osób objęło mandaty posłów do PE – dodał rzecznik głowy państwa.

Dopytywany, czy zmiany w rządzie będą dotyczyć wyłącznie ministrów, który otrzymali mandat europosła odparł: "przyjdzie czas i pan premier przedstawi listę ostateczną panu prezydentowi, to wtedy będzie na ten temat oczywiście rozmowa".

Pytany czy do zmian w rządzie dojdzie - jak wynika z doniesień medialnych - 4 czerwca, Spychalski odparł, że do rekonstrukcji dojdzie "na pewno w przyszłym tygodniu".

– W przyszłym tygodniu, nie ma jeszcze ustalonej daty –  mówił.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze