Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Spółka E&K ma zwrócić prawie 16 mln Ministerstwu Zdrowia. Jest decyzja sądu

JD 11:38 1 grudnia 2020
Zdjęcie ilustracyjne.pexels.com/pixabay.com
Spółka E&K nie dostarczyła ponad 1,2 tys. respiratorów. Urządzenia zostały zamówione w kwietniu przez Ministerstwo Zdrowia. Sprawa trafiła do sądu w Warszawie.

W kwietniu Ministerstwo Zdrowia podpisało umowę na dostawę 1241 respiratorów. Za dostarczenie respiratorów miała być odpowiedzialna firma E&K. Kontrahent nie wywiązał się ze zobowiązań względem ministerstwa i dostarczył tylko 200 urządzeń.

Pierwsze orzeczenie zostało wydane 16 listopada. Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał zapłacenie spółce E&K ponad 12 mln euro.
W piśmie z Prokuratorii Generalnej poinformowano, że “orzeczenie to na chwilę obecną nie jest prawomocne, a stronie pozwanej przysługuje od niego środek odwoławczy. Nakaz, z chwilą jego wydania, stanowi tytuł zabezpieczenia.”

Orzeczenie w drugiej sprawie zapadło 26 listopada. Sąd nakazał spółce E&K zapłacenie na rzecz Ministerstwa Zdrowia 3 mln 641 tys. euro. Oprócz tego w orzeczeniu uwzględniono zapłacenie odsetek za niewywiązanie się z umowy.

Kwota, którą firma jest winna MZ, wynosi blisko 12 milionów euro, a dokładnie - 11 milionów 900 tysięcy. Z kolei z tytułu kar umownych E&K jest winna ministerstwu 3 miliony 600 tysięcy euro.


Źródło: rmf24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze