Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Śpiewak: Żaden warszawiak nie chce, by centrum było betonowe. Podpisz petycję!

am 18:43 6 czerwca 2018
Telewizja Republika
Gościem red. Marcina Bąka w programie "Wolne głosy po południu" był Jan Śpiewak, założyciel stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa. – Uzbieraliśmy już 13 tysięcy podpisów. Z jednej strony mało, ale na pewno żaden warszawiak nie chce, by centrum było betonowe. Park jest miejscem dla ludzi. Można tam odetchnąć. Centrum miasta przypomina piekarnik; w zimę zbiera się tam smog – tłumaczył Śpiewak. Przedstawił swoją inicjatywę i zaprosił wszystkich do wsparcia projektu, poprzez podpisanie petycji.

– To jest moja propozycja. Pokazaliśmy wizualizację parku, przygotowaną przez dwójkę młodych architektów. Obecnie centrum Warszawy przypomina środowisko republik radzieckich. Ludzie wychodzący z dworca, ludzie widzą tylko pośpiech i chaos. Od 25 lat nic tam nie powstało. Cała afera reprywatyzacyjna rozpoczęła się od działki przy Placu Defilad – rozpoczął Śpiewak.

– Uzbieraliśmy już 13 tysięcy podpisów. Z jednej strony mało, ale na pewno żaden warszawiak nie chce, by centrum było betonowe. Park jest miejscem dla ludzi. Można tam odetchnąć. Centrum miasta przypomina piekarnik; w zimę zbiera się tam smog. Mamy nadzieję, że uda nam się to zrealizować – tłumaczył gość, zachęcając przy tym to podpisywania petycji.

WIĘCEJ TUTAJ: WARSZAWSKI PARK CENTRALNY – PODPISZ PETYCJĘ

 

Sytuacja na lewicy

– Ruchy miejskie są podzielone, również lewica. Główna linia podziału to dylemat czy iść z Platformą Obywatelską bądź startować niezależnie. Rafał Trzaskowski wydaje się być przygaszony. Patryk Jaki jednak prze wciąż naprzód. Zobaczymy czy będzie w stanie przebić szklaną ścianę Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie. To niezwykle specyficzne miasto – odniósł się do sytuacji wśród przedstawicieli lewej strony sceny politycznej.

Nieznajomość warszawskich dzielnic

– Broni się, że to wycięte z kontekstu (przyp. red. R. Trzaskowski). Widać, że jest nieprzygotowany. To syndrom oblężonej twierdzy. Na jednej z konferencji padło pytanie ze strony członka KOD-u, jednak został on zbesztany. Widać, że w Platformie Obywatelskiej pojawiają się poważne podziały – podsumował kandydat na prezydenta miasta stołecznego Warszawy.

Warszawski Park Centralny

"Idea stworzenia warszawskiego parku centralnego zdobyła szerokie poparcie  mieszkańców stolicy. Nasze marzenie o zielonym sercu miasta może stać się rzeczywistością! Zbliżające się wybory samorządowe to okazja do poważnej debaty nad przyszłością warszawy. Warszawa może być zielona i przyjazna wszystkim mieszkańcom naszego miasta" – czytamy na stronie parkcentralny.pl.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze