Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Specjalne studio: Ameryka wraca w kosmos.Falcon 9 już gotowy do startu!

JJ 22:23 27 maja 2020
Telewizja Republika
Przed chwilą rozpoczęło się studio specjalne Telewizji Republika „Ameryka wraca w kosmos”. Razem z redaktorem Aleksandrem Wierzejskim i jego rozmówcami będą Państwo mogli obserwować pierwszy kosmiczny lot załogowy w USA od 2011 r.

 

Już za chwilę wyląduje Falcon 9. A tymczasem pierwszym gościem red. Wierzejskiego był pan Łukasz Wilczyński z Planet Partners.

– Amerykanie w 2011 r. zakończyli ostatni program kosmiczny, czyli program wahadłowców. Trwał wielki kryzys z 2008 r. Z powodu cięć budżetowych NASA nie potrafiła zaprezentować w miarę efektywnego programu, który pozwoliłby USA powrócić na orbitę- tłumaczył nasz rozmówca.

– Parę lat temu rozmawiałem z ważnym przedstawicielem NASA, który powiedział mi, że tak naprawdę jej misją jest deep space. Tylko NASA może zająć się głębokim kosmosem, tymi odkryciami bardzo przełomowymi dla ludzkości. Od wielu lat istniał więc plan, aby zostawić orbitę sektorowi prywatnemu- podkreślił.

 – Do całej układanki brakowało jeszcze załogowego statku kosmicznego, który będzie mógł realizować usługę wywożenia astronautów na stację kosmiczną- wskazał Łukasz Wilczyński.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...
TAGI:


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze