Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Soros miesza się w amerykańskie wybory? Przekaże 220 milionów dolarów grupom ds. tzw. sprawiedliwości rasowej.

JS 12:40 14 lipca 2020
Fundacja będzie wspierać grupy opowiadające się za reformą wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych i rejestracją wyborców mniejszości. Jak stwierdza izraelska gazeta Haaretz, darowizny te mogą mieć wpływ na amerykańskie wybory prezydenckie w listopadzie 2020 r.

Fundacje Open Society Foundation, „postępowa” grupa filantropijna założona i prowadzona przez miliardera George'a Sorosa, ogłosiła w poniedziałek, że przekaże 220 milionów dolarów w ciągu najbliższych pięciu lat na wsparcie organizacji promujących równość rasową w Stanach Zjednoczonych.

Z tej kwoty 150 milionów dolarów zostanie przeznaczone na to, co fundacja określiła jako „organizacje wymiaru sprawiedliwości prowadzone przez czarnoskórych, które pomogły stworzyć i utrzymać impet równości rasowej”. Pozostałe 70 milionów USD zostanie zainwestowane w szereg innych priorytetów, w tym „wsparcie ciągłych wysiłków na rzecz walki z „tłumieniem” wyborców i dezinformacją oraz zapewnienie bezpiecznych wyborów w środku pandemii” oraz „pielęgnowanie zaangażowania obywatelskiego wśród młodych ludzi” - zgodnie z oświadczeniem fundacji.

Jak stwierdza izraelska gazeta Haaretz, darowizny te mogą mieć wpływ na wybory prezydenckie w listopadzie 2020 r., ponieważ oczekuje się, że dostęp do głosowania wśród młodych ludzi i mniejszości będzie ważnym czynnikiem.

New York Times, który po raz pierwszy doniósł o darowiźnie Open Society, opisał to jako „ogromne przedsięwzięcie finansowe, które wesprze kilka kierowanych przez afroamerykanów grup sprawiedliwości rasowej w nadchodzących latach”. Soros przekazał wcześniej fundusze na rzecz równości rasowej i reformy wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych w Stanach Zjednoczonych, ale poniedziałkowe oświadczenie może uczynić miliardera największym ofiarodawcą dla grup walczących o tzw. „sprawiedliwość rasową”.

Otwarte społeczeństwo oświadczyło, że wśród organizacji, które będą wspierane tą decyzją, są grupy „Black Voters Matter”, która zachęca do rejestracji wyborców i uczestnictwa w społeczności Afroamerykanów, oraz „Circle for Justice Innovations”, wiodąca grupa zajmująca się kwestią reformy wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych oraz zakończenia masowych aresztowań. Alex Soros, syn miliardera i wiceprezes Open Society, stwierdził w oświadczeniu, że „nadszedł czas na pilne i odważne działania, aby zaradzić niesprawiedliwości rasowej w Ameryce”.

Soros na początku tego roku oświadczył, że Facebook „spiskuje”, aby ponownie wybrać prezydenta USA Donalda Trumpa i oskarżył tę firmę o umożliwienie rozkwitu mowy nienawiści na jej platformie.

Źródło: Haaretz

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze