Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Soros: Głosując na PiS, Polacy popełnili błąd

dmc 19:29 26 stycznia 2016
George SorosZRZUT EKRANU Z WWW.BLOOMBERG.COM
Urodzony na Węgrzech amerykański finansista żydowskiego pochodzenia i jeden z najbardziej znanych spekulantów walutowych, George Soros, powiedział w rozmowie z agencją Bloomberg, że nowe polskie władze wprowadzają rozwiązania stosowane przez Wiktora Orbana oraz naruszają prawo Unii Europejskiej. Jego słowa wpisują się w antypolską narrację, która towarzyszy obozowi rządzącemu od zakończenia ostatnich wyborów parlamentarnych.

Współzałożyciel Fundacji im. Stefana Batorego krytycznie ocenił wydarzenia w naszym kraju. Jego zdaniem Polacy, głosując na ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego popełnili błąd. Miliarder wyraził też nadzieję, że ci, którzy budują opozycję wobec nowej władzy, odniosą sukces. 

Źródło: YouTube/Andrzej Ka

Soros jest postacią kontrowersyjną. W 1992 roku zasłynął skutecznym atakiem na brytyjskiego funta. 3 lata później premier Malezji oskarżył go o spowodowanie załamania waluty tego kraju oraz przyczynienie się do wybuchu azjatyckiego kryzysu finansowego. Bloomberg wycenia jego majątek na 27,3 mld dolarów.

 

Źródło: telewizjarepublika.pl, YouTube

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.155/1) - UJAWNIAMY POMORSKĄ SYCYLIĘ. A TAM ADAMOWICZ, DEVELOPERZY I ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze