Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sondaż: Zjednoczona Prawica cieszy się poparciem 29 proc. Polaków. Notowania KO spadają

mm 22:08 9 lutego 2021
T. Gzell/PAP
Zjednoczona Prawica może liczyć na poparcie 29 proc. ankietowanych, Koalicja Obywatelska - 23 proc., a Polska 2050 Szymona Hołowni - 14 proc.; do Sejmu weszłaby jeszcze Lewica - 6 proc. i Konfederacja - 5 proc. - wynika z najnowszego sondażu Kantar.

W porównaniu z poprzednim badaniem poparcie dla Zjednoczonej Prawicy wzrosło w styczniu o 4 pkt proc., natomiast notowania Koalicji Obywatelskiej pogorszyły się o 2 pkt proc.

Poparcie dla Ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni wzrosło o 1 pkt proc. w porównaniu z poprzednim sondażem. Lewica z kolei zanotowało wynik gorszy o 2 pkt proc., o 1 pkt proc. gorsze są także notowania Konfederacji.

Zgodnie z badaniem progu wyborczego nie przekroczyłby PSL-Koalicja Polska, na który chce głosować 4 proc. respondentów (spadek o 1 pkt proc.) oraz Kukiz'15 z 2-proc. poparciem (bez zmian).

Spośród ogółu osób, które zapowiedziały zamiar głosowania, 17 proc. nie potrafiło zdecydować na kogo oddałoby głos.

Polacy chcą głosować

69 proc. Polaków deklaruje chęć udziału w wyborach do Sejmu po epidemii koronawirusa. 31 proc. respondentów zdecydowanych jest do wzięcia udziału w głosowaniu, natomiast 38 proc. badanych raczej planuje wziąć udział w wyborach.

Przeciwne stanowisko wyraża 19 proc. respondentów – 10 proc. zapowiada, że raczej nie pójdzie głosować, a 9 proc. osób mówi, że zdecydowanie nie weźmie udziału w wyborach. 12 proc. Polaków jeszcze nie wie, czy odda swój głos w wyborach.

Badanie przeprowadzono między 29 stycznia a 3 lutego na reprezentatywnej próbie 980 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat, techniką: wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze