Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sondaż: PiS na czele, Kukiz traci. W Sejmie także Zjednoczona Lewica

dc 14:59 7 lipca 2015
WIKIPEDIA/ KPALION/ CC BY-SA 3.0
Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę wygrałaby je koalicja Zjednoczonej Prawicy (PiS, PR i SP), na którą chce oddać swój głos 34 proc. badanych – wynika z sondażu Millward Brown dla portalu 300polityka.pl.

Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska z wynikiem 24 proc. (wzrost o 2 pp.). Na ostatnim miejscu podium uplasował się Paweł Kukiz z 16 proc. poparciem (spadek o 3 pp.).

Kolejne miejsca zajęły odpowiednio: NowoczesnaPL Ryszarda Petru - 6 proc., Zjednoczona Lewica (koalicja: SLD, Twojego Ruchu, Unii Pracy i Zielonych) - 6 proc., PSL - 5 proc. (bez zmian), KORWIN - 4 proc. (wzrost o 1 pp.). 3 proc. ankietowanych wskazało, że nie wie na kogo zagłosuje, lub w ogóle odmówiło odpowiedzi.

Z kolei w drugim badaniu, w którym zapytano respondentów o chęć głosowania na liderów partyjnych najwięcej głosów (31 proc.) zdobyła kandydatka PiS na premiera Beata Szydło, podczas gdy na urzędująca szefową rządu Ewę Kopacz chce oddać swój głos 23 proc. badanych.

Trzecie miejsce w tym sondażu zajął Paweł Kukiz z wynikiem 21 proc., pozostawiając daleko w tyle Ryszarda Petru (7 proc.), Barbarę Nowacką (6 proc.), Janusza Piechocińskiego (5 proc.) i Janusza Korwin-Mikkego (2 proc.).

Badanie zrealizowało Millward Brown SA w dniach 1-5 lipca 2015 na zlecenie 300POLITYKA, na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku 18+. Wielkość próby N=1001.

Źródło: 300polityka.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze