Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sondaż: kto powinien zostać premierem po rekonstrukcji rządu? Zaskoczeniem trzecie miejsce

ASy 13:57 23 września 2020
Badanie przeprowadzono w dniach 21-22 września metodą CAWI na próbie 1076 dorosłych Polakówtwitter.com/pisorgpl
Po ewentualnej rekonstrukcji rządu premierem powinien pozostać Mateusz Morawiecki – tak przynajmniej uważa większość badanych w sondażu zleconym przez „Super Express”. Drugim najczęściej typowanym na to stanowisko politykiem jest prezes PiS Jarosław Kaczyński. Na trzecim miejscu jest Jarosław Gowin.

Drugim najczęściej typowanym na to stanowisko politykiem jest prezes PiS Jarosław Kaczyński. Na trzecim miejscu jest Jarosław Gowin. 

Badanie przeprowadził Instytut Pollster. Polakom postawiono pytanie: kto mógłby zostać nowym premierem rządu?

Wyniki sondażu wskazują, że najczęściej typowanym politykiem na to stanowisko jest obecny premier Mateusz Morawiecki. Aż 48 proc. badanych wskazało właśnie jego. Na drugim miejscu z wynikiem 29 proc. jest prezes PiS Jarosław Kaczyński. Podium zamyka Jarosław Gowin, szef Porozumienia, ale z tylko 9 proc. poparciem ankietowanych.

Poza podium jest Beata Szydło z wynikiem 5 proc., Mariusz Błaszczak - 4 proc., Joachim Brudziński - 2 proc., Piotr Gliński - 2 proc., Zbigniew Ziobro - 1 proc., a 9 proc. ankietowanych wskazywało kandydatów spoza listy.

Wyniki badania skomentował politolog prof. Kazimierz Kik:

- Morawiecki jest wiarygodny, dobrze sobie radzi w funkcji premiera. Jego polityka ma trzy zalety: po pierwsze, gwarantuje sposób dogadywania się z politykami Unii Europejskiej i samą Brukselą. Po drugie, jest wiarygodny, co wynika z efektywności i po trzecie, Morawiecki potrafi przekonać społeczeństwo oraz ma poparcie samego Jarosława Kaczyńskiego.

Badanie przeprowadzono w dniach 21-22 września metodą CAWI na próbie 1076 dorosłych Polaków.

 

Źródło: tvp.info, se.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze