Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sondaż IBRiS. PiS odrabia straty po szczycie UE

JK 9:41 13 grudnia 2020
Zdjęcie ilustracyjne.PAP/Radek Pietruszka
Prawo i Sprawiedliwość odnotowało wzrost poparcia po zakończeniu unijnego szczytu budżetowego – wynika z sondażu przeprowadzonego przez pracownię IBRiS. Poza Sejmem znalazłaby się Konfederacja.

Sondaż preferencji politycznych zleciła Wirtualna Polska. 49,2 proc. ankietowanych oznajmiła, że zamierza wziąć udział w wyborach, 44,8 proc. nie poszłoby do urn. Badanie przeprowadzono w piątek i sobotę, czyli już po szczycie UE ws. budżetu.

Badanie pokazuje, że wciąż zdecydowanym liderem pozostaje partia Jarosława Kaczyńskiego, która – podsumowuje portal – „scementowała poparcie” i zanotowała 34 proc., co oznacza wzrost o 1,3 pp. od poprzedniego badania.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem 23,4 proc. – to wzrost o 1 pp. Podium z wynikiem 14,4 proc. zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni, która zaliczyła delikatny wzrost poparcia.

Spadek zanotowała czwarta w tabeli Lewica – popiera ją 9,7 proc. ankietowanych – poprzednio 10,1 proc. Polskie Stronnictwo Ludowe popiera 6,2 proc. badanych –wcześniej to odpowiednio – 5,8 proc.

Poza Sejmem znalazła się Konfederacja, która uzyskała zaledwie 4 proc. W poprzednim sondażu partia miała 5,4 proc.

Badanie przeprowadzono 11 i 12 grudnia 2020 roku metodą telefonicznych standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI), na próbie 1100 respondentów. Błąd oszacowania wyniósł 3 proc.

Źródło: wp.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze