Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sondaż: czy napięte relacje ZP przełożyły się na spadek poparcia?

ASy 17:38 24 września 2020
W nowym sondażu ZP nie traci znacząco w poparciuWikimedia Commons, CC BY-SA
Najnowszy sondaż Social Changes dla portalu wpolityce.pl wykazał, że napięte relacje w Zjednoczonej Prawicy nie przełożyły się na drastyczny spadek poparcia dla ugrupowania.

Traci ono 2 punkty proc. w stosunku do poprzedniego badania. Znacząco (o 5 proc.) wzrosło natomiast poparcie dla Lewicy.

Na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby dziś 40 proc. badanych. To strata dwóch punktów procentowych w porównaniu z poprzednim badaniem, które przeprowadzono jeszcze przed napięciami w koalicji.

Nieznaczny wzrost poparcia (o 1 punkt proc.) odnotowano na korzyść Koalicji Obywatelskiej. Głos na nią oddałoby 27 proc. badanych. Znacząco za to wzrosło poparcie dla Lewicy, które wyniosło aż 15 proc. To o 5 punktów więcej niż w poprzednim badaniu.

Konfederację popiera teraz 9 proc. badanych (o 1 punkt proc. więcej niż poprzednio), PSL – 5 proc. (o 2 punkty mniej niż poprzednio), a 4 proc. badanych udzieliło odpowiedzi „inne ugrupowanie”.

Wyniki sondażu Social Changes są zbliżone do tych przeprowadzonych dla „Super Expressu”, które publikowaliśmy wczoraj na portalu. Na PiS (gdyby szedł do wyborów oddzielnie) chęć oddania głosu zadeklarowało 39,3 proc. badanych. Najbardziej różni się w tych badaniach poziom poparcia dla Lewicy. W sondażu „SE” było to 8,3 proc. (przed tygodniem), w sondażu CBOS wyniosło ono 5 proc.).

W badaniu Social Changes respondentom deklarującym chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę zadano również pytanie, które z tworzących tę koalicję ugrupowań popierają. 4 proc. wskazało na Solidarną Polskę, 2 proc. na Porozumienie i aż 87 proc. na PiS.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Przeprowadzono je na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1058 osób w dniach 18 – 21 września 2020 roku.

Źródło: tvp.info

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze