Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

SONDAŻ \ Polacy mówią NIE dla LGBT

M.N. 16:35 16 maja 2019
Flickr
Jak wynika z najnowszego badania CBOS, Polacy raczej nie widzą potrzeby wprowadzania w kraju mechanizmów wspierających LGBT+. Taką odpowiedź zadeklarowało 64 proc. ankietowanych, natomiast poparcie dla działań tego typu wyraziło jedynie 23 proc.

W połowie lutego prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał tzw. deklarację LGBT+. Dokument zakłada działania w takich obszarach, jak: bezpieczeństwo, edukacja, kultura i sport, administracja, a także praca.

W dziedzinie edukacji w deklaracji zapowiedziano m.in. wprowadzenie edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w każdej szkole, uwzględniającej kwestie tożsamości psychoseksualnej i identyfikacji płciowej, zgodnej ze standardami i wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). 

Nawiązując do tego wydarzenia przeprowadzone zostało badanie CBOS, z którego wynika, że Polacy raczej nie widzą potrzeby wprowadzania w kraju mechanizmów wspierających mniejszości LGBT+. 

64 proc. respondentów odpowiedziało, że wspieranie gejów, lesbijek i osób transpłciowych raczej nie jest potrzebne; przeciwne zdanie wyraziło 23 proc. badanych. 13 proc. badanych nie ma zdania na ten temat. Największy wpływ na pogląd w tej kwestii ma postawa wobec gejów i lesbijek - osoby niechętne (83 proc.) i ambiwalentne (69 proc.) sprzeciwia się wspieraniu LGBT+. 29 proc. badanych, którzy deklarowali akceptację dla homoseksualistów i transseksualistów nie popiera rozwiązań antydyskryminacyjnych.

CZYTAJ TAKŻE:

"Nie ma harmonii pomiędzy symbolem LGBT i symbolem biblijnego Przymierza". Ważny głos ws. ostatnich profanacji wizerunków świętych

 

„GPC”: homobarbarzyńcy sprofanowali świętość Polski

Źródło: IAR, media, CBOS

Wczytuję ocenę...
TAGI: sondaż, LGBT, CBOS


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze