Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sondaż: 75 proc. Polaków brakuje wyjść do instytucji kultury. Najbardziej tęsknimy za kinem

mm 14:01 3 lutego 2021
K. Luhaers/Unsplash.com
75 proc. respondentów sondażu Narodowego Centrum Kultury zadeklarowało, że brakuje im wyjść do instytucji kultury. W porównaniu do czerwca 2020 r. stanowi to wzrost o 15 proc. Najwięcej osób (38 proc.) po zniesieniu ograniczeń najchętniej wybrałoby się do kina.

Od 1 lutego 2021 r. - w ramach luzowania obostrzeń związanych z pandemią COVID-19 – wybrane instytucje kultury są ponownie otwarte dla publiczności. Muzea i galerie sztuki mogą rozpocząć funkcjonowanie w ścisłym rygorze sanitarnym, zgodnie z uaktualnionymi wytycznymi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Niemal jedna czwarta ankietowanych (22,7 proc.) stwierdziła, że jest skłonna wziąć udział w płatnym wydarzeniu kulturalnym zaraz po otwarciu instytucji. 29,6 proc. respondentów wyraża pewne obawy z tym związane, deklarując, że poczeka co najmniej miesiąc, a 24,7 proc. - co najmniej trzy miesiące. 15,6 proc. badanych nie planuje uczestnictwa w płatnym wydarzeniu kulturalnym, a 7,4 proc. udzieliło odpowiedzi „nie wiem”.

Z badania wynika, że najwięcej osób po zniesieniu ograniczeń najchętniej wybrałoby się do kina (38 proc.), a w dalszej kolejności do teatru (16 proc.), na koncert lub festiwal muzyki innej niż klasyczna (15 proc.). Po 7 proc. ankietowanych wyraziło chęć pójścia do muzeum lub domu kultury. Do obiektu historycznego wybrałoby się 5 proc. respondentów, z płatnego wydarzenia kulturalnego w plenerze skorzystałoby 4 proc. badanych, do opery i filharmonii wybrałoby się również 4 proc. ankietowanych. 3 proc. badanych poszłoby na koncert muzyki klasycznej, a 1 proc. wskazało na inne instytucje kultury (galerie).

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze