Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Soloch: W walce z pandemią rząd ma pełną aprobatę prezydenta Dudy

JJ 22:10 22 października 2020
Prezydent Andrzej Duda Fot. PAP/Piotr Nowak
– Prezydent Andrzej Duda wspiera strategię, którą wybrał rząd w walce z epidemią koronawirusa; przyjęte kierunki działań spotykają się z pełną aprobatą głowy państwa - oświadczył w czwartek szef BBN Paweł Soloch.

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał w czwartek wieczorem z premierem Mateuszem Morawieckim i innymi członkami rządu, by omówić kwestie związane z epidemią koronawirusa.

O czym prezydent rozmawiał z premierem?

Soloch przekazał na briefingu prasowym, że rozmowy dotyczyły m.in. stopnia realizacji zapowiedzi rządu, planów działań na najbliższe dni, zasobów pozostających w dyspozycji oraz scenariuszy ewentualnego rozwoju pandemii. Podkreślił, że główny ciężar działań spoczywa na rządzie.

– Prezydent wspiera strategię, którą wybrał rząd (...). Kierunki, które przyjął rząd, jako strategię działania, spotykają się z pełną aprobatą prezydenta - podkreślił Soloch.

Zapewnił, że prezydent jest na bieżąco informowany o działaniach rządu w walce z epidemią i uczestniczy w dyskusjach nt. dalszych kroków.

Pytany, dlaczego prezydent rzadko zabiera głos w sprawie epidemii, Soloch powiedział, że "najistotniejsza w tej chwili jest współpraca prezydenta z rządem, współuczestniczenie we wpieraniu działań, jakie podejmuje rząd i to prezydent robi".

– Pierwszą instytucją, która informuje o tym, co w najbliższych dniach może nas czekać i jakie działania zostaną podjęte, jest rząd - powiedział szef BBN.

"Prezydent na bieżąco uczestniczy w rozmowach"

Zapewnił, że "prezydent nie tylko na bieżąco jest informowany i interesuje się tym, co się dzieje, ale również uczestniczy w rozmowach na temat tego, co należy przedsięwziąć".

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 12 107 osób, 168 osób zmarło. To najwięcej zakażeń i zgonów od początku epidemii. Dotychczas w Polsce potwierdzono 214 686 zakażeń, 4019 osób zmarło.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze