Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Soloch o pożarze Mostu Łazienkowskiego: Można odnieść wrażenie, że sprzyjające władzom media bagatelizują sprawę

zm 9:03 21 lutego 2015
Telewizja Republika
- Do tej pory nie postawiono oficjalnej hipotezy co było przyczyną pożaru - komentował na antenie Telewizji Republika, Paweł Soloch ekspert Instytutu Sobieskiego.

- Po pierwsze można odnieść wrażenie, że sprzyjające media bagatelizują te wydarzenia - mówił Soloch. Jak tłumaczył, pożar Mostu Łazienkowskiego to nie jest spraw "tylko lokalna", warszawska.  - Ten most jest częścią infrastruktury przesyłowej - mówił ekspert. Jak dodał, dowodzi tego także fakt, że utrudnienia dotknęły nie tylko mieszkańców Warszawy.

Nieadekwatne zabezpieczenia mostu

Innym problemem według Solocha jest brak adekwatnej ochrony tego typu obiektu oraz brak odpowiedniej reakcji władz miasta i rządu. - Do tej pory nie postawiono oficjalnej hipotezy co było przyczyną pożaru - mówił ekspert. - Kto i dlaczego złożył deski pod tym mostem? (...) Co uczyniono wcześniej aby do tego nie doszło? Gdzie było monitoring kamerowy? - pytał w rozmowie z prowadzącym Jakubem Morozem. - Nie było nadzoru, stróża, który by fizycznie pilnował, ani monitoringu kamer - mówił Soloch. - Za bezpieczeństwo stolicy odpowiadają jej władze (...) ale tutaj jest też odpowiedzialność rządu - dodał.

Ekspert zwrócił też uwagę, że w obecnej sytuacji geopolitycznej tego typu wydarzenia jak pożar mostu w stolicy jest czymś bardzo niebezpiecznym. - Łatwo jest za pomocą bardzo niewielkich środków (...) zdestabilizować funkcjonowanie nie tylko dużego miasta, ale stolicy kraju - podkreślił Soloch.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze